AcasaFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiți | 

LOL 5

In jos 
AutorMesaj
K.G.B.AnG3Lo

Data de înscriere : 15/01/2008
Varsta : 30
Localizare : Craiova

MesajSubiect: LOL 5   Mier Feb 27, 2008 2:22 am

Toamna, în prima zi de școală, învățătoarea îi întreabă pe copii unde și cum și-au petrecut vacanța... Costel a fost la mare cu tata, a învățat să înoate, Monica a fost la munte cu mama și o prietenă, au făcut excursii. Iar Bulă a fost la țară la bunica. Foarte entuziasmat, a început să povestească:
- Bunica are găini, rațe și două vaci: una roșie și una albă. Și știți... tovarășa învățătoare... într-o zi a venit taurul de la comună și a futut vaca roșie.
- Vai de mine, Bulă, cum poți vorbi așa urît, ieși afară și în pauză să vii la mine în cancelarie.
Foarte supărată, în pauză, învățătoarea îl ceartă și-i spune:
- Știu că ești un copil emancipat, dar nu se vorbește așa în fața copiilor. Trebuia să spui și tu că i-a făcut o surpriză și eu înțelegeam.
- Bine, tovarășa învățătoare, îmi pare rău, o să fiu atent altadată.
În toamna următoare, în prima zi de școală, învățătoarea iarăși întreabă copiii cum și-au petrecut vacanța. Costel, de data asta, a fost la munte, Monica la mare, iar Bulă tot la bunica.
- Pe lîngă animalele ce le-a avut, bunica are și iepuri acum. Și știți, tovarășa învățătoare, iarăși a venit taurul de la comună și a făcut o surpriză la vaca roșie... a futut-o pe vaca albă.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

LOL 5
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: DIVERSE :: Funny stuFF-
Mergi direct la: